پنجشنبه 30 خرداد 1398

به پایگاه اینترنتی آثار تالیفی داریوش شهبازی خوش آمدید. تمامی مطالب این سایت تحت حمایت قانون « حقوق مولفين » میباشد. هرگونه سوء استفاده به هر شکلی يا انتشار مطالب در سایتها یا نشریات بدون کسب اجازه از مولف و بدون ذکر منبع اکيدا ممنوع است. استفاده از مجموعه مقالات بصورت یکجا ممنوع میباشد.

 

صفحه اصلی arrow تهران امروز arrow تهران امروز arrow چرا تاکسی ها در تهران ایستگاه ندارند

چرا تاکسی ها در تهران ایستگاه ندارند

چرا تاکسی ها در تهران ایستگاه ندارند؟
شهری نظیر تهران که به لحاظ تراکم جمعیت و شمار وسایل نقلیه به حد اشباع رسیده است باید ضابطه مند باشد و از مقررات و ضوابط قانونی روز دنیا بهره برد. تاکسی و یا هر وسیله دیگر باید فقط در ایستگاه هایی که پلیس تعیین می کند، مبادرت به پیاده و سوار کردن مسافر کند و لا غیر.
در امر آمد و شد خودروها، ایستگاه تاکسی از ضروریات شهر پر ازدحامی چون تهران است، تا رانندگان هر جا که بخواهد توقف نکنند. امروز راننده تاکسی و یا هر وسیله دیگری که قصد پیاده کردن سرنشینش را دارد،  در هر لحظه و هر جا که اراده کند، ترمز می کند و خودرو را متوقف می سازد، تا مسافر پیاده شود. کاری ندارد پشت سر او چه بلایی بر سر دیگر رانندگان و ترافیک شهر می آید. محل تقاطع و یا وسط خیابان باشد، دوبله و ... یا هر جایی که باشد، راننده می ایستد و مبادرت به پیاده و یا سوار کردن مسافر می کند. در صورتی که امروزه جز کشورهایی چون افغانستان و عراق و ... که درگیر جنگ اند (آن ها هم بزودی مشکلاتشان را اصلاح خواهند کرد.) اغلب کشورها برای پیاده و سوار شدن سرنشین، ایستگاه هایی به فاصله معین در تمامی خیابان های سطح شهر تعبیه شده که راننده اجازه دارد، فقط در آن محل ها بایستد  تا مسافر پیاده شود. امر ساده ای که در تهران محال است، رعایت گردد. کار ساده ای که از اتفاق عامل مهمی در بروز گره های رفت و آمد خودروها و نیز به خطر افتادن جان مسافر است. راننده و مسافر عادت کرده اند که درست سر کوچه ای که می خواهند در آن بروند و و یا وسط خیابان، پیاده و سوار شوند تا نکند دو قدم پیاده روی کنند. در صورتی که بی توجهی به این امر که در طبقه بندی قوانین خلاف مشهود است، خسارت و هزینه بالایی به جامعه تحمیل می کند:
-در رفت و آمد دیگر خودروها مشکل ایجاد می گردد و این سبب اتلاف وقت و پیدایی اضطراب و عصبانیت دیگران می شود که از مصادیق روشن تضییع حقوق شهروندی است.
-باعث بروز تصادف و حیف و میل سرمایه مردم و حوادث جانی می شود.
- مشاهده پیوسته و مداوم هر روز این خلاف مشهود، سبب بی ارجی قانون و پلیس می گردد که خود باعث باز تولید بی انظباطی ها و جرایم دیگر در بین مردم بخصوص جوانان می شود.

منوی اصلی

صفحه اصلی
مطبوعات و رسانه
مقالات و عناوین
برگ هایی از تاریخ تهران
تاریخ سکه
خرید کتاب
دانلود کتاب
کتاب‌های منتشر شده
ارتباط با مولف

جستجو
حاضرین در سایت
13 میهمان حاضرند
آمار بازدید ها
امروز2
دیروز202
تا کنون2182827

تهران نامه

© Copyright 2008 DARIOUSH SHAHBAZI . All rights reserved.