پنجشنبه 30 خرداد 1398

به پایگاه اینترنتی آثار تالیفی داریوش شهبازی خوش آمدید. تمامی مطالب این سایت تحت حمایت قانون « حقوق مولفين » میباشد. هرگونه سوء استفاده به هر شکلی يا انتشار مطالب در سایتها یا نشریات بدون کسب اجازه از مولف و بدون ذکر منبع اکيدا ممنوع است. استفاده از مجموعه مقالات بصورت یکجا ممنوع میباشد.

 

صفحه اصلی arrow تهران امروز arrow تهران امروز arrow محمد بیگلری پور درگذشت

محمد بیگلری پور درگذشت

محمد بیگلری‌پور در گذشت: بنا بر اعلام روابط عمومی سازمان صداوسیما، دکتر محمد بیگلری‌پور رهبر ارکستر سمفونیک صدا و سیما و6سازنده اولین سرود جمهوری اسلامی ایران شب گذشته بر اثر عارضه ریوی در بیمارستان ایران‌مهر ندای حق را لبیک گفت.
مرحوم بیگلری‌پور از پرتلاش‌ترین آهنگسازان کشور بود که 1240 قطعه موسیقی ساخته است. اولین سرود جمهوری اسلامی را ایشان ساخت و سمفونی‌های انقلاب، ایران و سمفونی حضرت محمد (ص) از آثار ایشان به شمار می‌‌آید. ایشان مدرس و تحصیلکرده دانشگاه تهران بود و سالهاست رهبری ارکسترسمفونیک صدا و سیما را برعهده داشت.
روز شنبه از مقابل مسجد بلال صدا وسیما مراسم تشییع را برگزار می‌کنیم و پیکر ایشان در قطعه هنرمندان بهشت زهرا تدفین خواهد شد. صداوسیما درگذشت ایشان را به خانواده محترم‌شان، جامعه هنر و همه همکاران در رسانه ملی تسلیت عرض می کنیم و برای ایشان علو درجات را خواستاریم./خبرگزاری فارس

منوی اصلی

صفحه اصلی
مطبوعات و رسانه
مقالات و عناوین
برگ هایی از تاریخ تهران
تاریخ سکه
خرید کتاب
دانلود کتاب
کتاب‌های منتشر شده
ارتباط با مولف

جستجو
حاضرین در سایت
30 میهمان حاضرند
آمار بازدید ها
امروز7
دیروز202
تا کنون2182832

تهران نامه

© Copyright 2008 DARIOUSH SHAHBAZI . All rights reserved.