پنجشنبه 27 خرداد 1400

به پایگاه اینترنتی آثار تالیفی داریوش شهبازی خوش آمدید. تمامی مطالب این سایت تحت حمایت قانون « حقوق مولفين » میباشد. هرگونه سوء استفاده به هر شکلی يا انتشار مطالب در سایتها یا نشریات بدون کسب اجازه از مولف و بدون ذکر منبع اکيدا ممنوع است. استفاده از مجموعه مقالات بصورت یکجا ممنوع میباشد.

 

صفحه اصلی arrow مقالات و عناوین arrow آیدین قهرمان در میان حزن و اندوه رفت

آیدین قهرمان در میان حزن و اندوه رفت

آیدین قهرمان در میان حزن و اندوه  رفت .
                                                      « نه بر مرده بر زنده باید گریست »
فردوسی

تیم بسکتبال کشورمان در سال جاری برای نخستین بار افتخار قهرمانی در آسیا و اجازه شرکت در المپیک را پس از سالیانی دور به چنگ  آورد . افتخاری بزرگ که پس از چندین ده فعالیت این فدراسیون حاصل گردید . قطع به یقین بسیار کسان، خرد و کلان در این موفقیت دخالت داشته و پیدا و نا پیدا زحمت کشیده و کوشیده اند.  مسلم است در این راه هزینه بسیاری صرف شده ، هزینه ای که بار سنگینی است بر دوش اقشار فقیر و غنی این جامعه .
تیم بسکتبال را جوانانی تشکیل می دهند که  هر یک حاصل یک عمر خون دل پدر و مادر خویش اند. این جوانان اغلب قریب به اتفاق در شمار خوش اخلاق ترین و دوست داشتنی ترین های نسل خود اند.
با توجه به اهمیت ورزش در حفظ سلامت و ارتقاء بهره وری جامعه و نقش موثر آن در ابعاد سیاسی و اقتصادی ، قهرمانان ملی الگوی مناسبی در امر تعلیم و تربیت  نسل جوان به شمار می روند .
از آن جایی که قهرمانان و نام آوران ورزش محصول خون دل پدران و اشک و آه مادران و تلاش خارق العاده خود و مربیان و سرمایه گذاری هنگفت کشور اند ، بنابراین بی تردید آنان را باید از نعمت های پروردگار به شمار آورد و خود از سرمایه های گرانقدر مادی و معنوی سرزمینمان محسوب می شوند. قهرمان شدن زحمت بسیار دارد و قهرمانی از آن هم سخت تر است ولی حفظ این دو کاری بس دشوار است . دوشا دوش فعالیت ورزشی، رفتار قهرمانان را برای عهده دار شدن چنین نقشی باید به وجه احسنت تغییر و آنان را آموزش داد . آن گونه که بتوانند در این نقش مهم ، مقام خود را بشناسند و بدانند فراتر از این که آنان به خود و خانواده شان  تعلق داشته باشند به ملت و گاه به جامعه بشری تعلق دارند ، از این روی حساب ایشان از عوام جدا شده و با ورود به عرصه خواص آنان جزو نخبگان به شمار آیند . بنابراین باید رفتار شان چنان باشد که بتوانند نمایندگی رسالت فرهنگی - اجتماعی مردم خود را در سطوح داخل و بین المللی به عهده گیرند .
ورزشکاران که در مسیر پر تلاش فعالیت های ورزشی خود ،گاهی فرصت کم تری به خود شناسی و مراقبت از رفتار ها و هیجانات خود می یابند به همین سبب یکی از ضروریات الفبایی پرورش و تربیت این گوهری جوانان در گام نخست با خانواده آنان و قدم های بعد با مدیریت کلان کشور از سازمان ورزش و دولت گرفته تا  مجلس و ... است، باید با استفاده از کارشناسان علوم مرتبط و با ایجاد شیوه های نظارتی و پیگیری بر رفتار ایشان این دغدغه را سامان بخشید باشد .
پیامبر گرامی (ص) در جهت اهمیت  سلامت و امنیت ، می فرماید این دو از نعمت های خداوند است . حفظ سلامت الفبای موفقیت های بشر است و قهرمانان بیش از دیگران باید در تربیت و مقید ساختن رفتار خود از این حیث توجه کنند . تاریخ ورزش در ایران و جهان به این نکته اشاره دارد ، اولین گامی که ورزشکاران نامدار سالیان درازی بر مقام قهرمانی پای فشرده اند برداشته اند ، حفظ سلامت خود بوده است .
مهم ترین خطر و آفتی که نه فقط جوانان بلکه همه اقشار کشورمان را تهدید می کند ، بلای تصادفات رانندگی است . متاسفانه این بلا بیش از مواد مخدر و رفتار های پر خطر و . . . جوانان این سرزمین را هدف قرار داده است .گو این که مواد گوناگون مخدر خود از عوامل مهم حوادث رانندگی است.
از روزی که اولین اتومبیل توسط مظفرالدین شاه وارد ایران و تهران شد، کمی بیش از  صد سال می گذرد . آن روز هیچ یک از تهرانی ها تصور نمی کرد ، صد سال دیگر، اتو مبیل چنین قیامتی بپا کند ، همه معابر را به اختیار گیرد ،و روزانه جان بسیاری را قربانی سازد .
ایران در حوادث رانندگی از پر خطرترین کشور های جهان است و جزو چند کشوری است که بیش تر ین کشته و مجروح را در رانندگی دارد .حادثه ای که راننده مینی بوسی که بر اثر بی توجهی و غفلت جنایتوارش در تصادفی 20 دانش آموز نخبه و نابغه را از آغوش این ملت بر گرفت،یکی از هزار ها حادثه ایست که سالیانه در ایران رخ می دهد. مقصر این حوادث کیست؟راننده،قانون،پلیس،فرهنگ مردم یا جاده و خیابان و یا...
تصادفات در کشورمان دارد بیداد می کند، از کشته می پشته می سازد و نام آور و نان آور را از دم تیغ می گذراند. روزی نیست که در اخبار رسانه ها نشنویم یا نخوانیم مرگ عزیزی را که بلای تصادف او را از آغوش خانواده اش بر چید . در سال جاری بار ها این اتفاق رخ داد که در میانشان نامدارانی از نمایندگان مجلس ، وزیران دولت ، قهرمانان ، هنرمندان و . . . به چشم می خورد .
آیدین قهرمان هم قربانی همین بلا گردید . مربی اش آقای شاهین طبع که از رنج پدر و مادر او در به ثمر رساندن فرزندشان خبر دارد گفته:«... من با سفر او موافق نبودم و . . . » آخر چی ؟
رسول احدی مدیر فیلمبرداری سینمای ایران از قربانیان دیگر تصادفات رانندگی در این چند روزه بود .
نمی دانیم کی؟ و کجا؟ باید به خود آییم و به مقابله با این بلا که از گردن به فرد فرد این مردم بدان ها نزدیک تر است، برخیزیم . رانندگی سرا پا خطر ایرانیان سوای کشتار و خسارت مالی که به کشور تحمیل می کند ، از نظر آسیب شناسی اجتماعی و شأن و حثیت ملی، ما را در جوامع بین المللی انگشت نما کرده و به وجهه ایرانیان لطمه وارد نموده است .
همه باید جدا خطر این غول خوف ناک و دهشت انگیز را حس کنند و دولت و مجلس و مقامات و سرانجام پلیس نیز باید با طرحی کاملا ضربتی و کارشناسانه برنامه خود را به سرعت در کاهش سالانه آمار تصادفات تا رسیدن به آمار کشور های مترقی ارائه و اجرا نماید .
تا روزی که بدان جایگاه نرسیده ایم ، غمگنانه باید شاهد از دست رفتن فرزندان نام آور و نان آور سرزمینمان در این راه باشیم و دلواپس زنده ها! در این صورت به قول حکیم توس:
 «گر این تیر از ترکش رستمی است              نه بر مرده ، بر زنده باید گریست . »
اخباری از آمار تصادفات ایران:
 خبرنگارآفرينش :
عضو هيات علمي و متخصص مغز و اعصاب دانشگاه علوم پزشکي کاشان گفت: آمار کشته شدگان تصادفات در ايران 4 برابر استانداردهاي جهاني است يعني به ازاي هر يکصد هزار نفر جمعيت در ايران، هر سال 40 نفر بر اثر سوانح و حوادث ترافيکي کشته مي شوند.
دکتر اسماعيل فخاريان در جمع نمازگزاران مسجد اعظم آستان مقدس هلال بن علي (ع) آران و بيدگل افزود: به ازاي هر يکصد هزار نفر جمعيت در ايران، هر سال 40 نفر بر اثر سوانح و حوادث ترافيکي کشته مي شوند در حاليکه اين رقم در دنيا 11 نفر به ازاي هر يکصد هزار نفر جمعيت مي باشد.
وي اظهار داشت: در کشورهاي مديترانه شرقي، عمان با 22 نفر کشته به ازاي هر يکصد هزار نفر جمعيت، مقام اول و کشور پاکستان با دو نفر کشته به ازاي هر يکصد هزار نفر جمعيت، مقام آخر را از لحاظ کشته هاي حوادث ترافيکي دارا مي باشد.
 گفت: به ازاي هر يک نفر کشته حوادث ترافيکي در ايران سه نفر معلول و 10 نفر مصدوم مي شوند که وجود يکصد هزار نفر معلول و 300 هزار مصدوم سالانه در کشور رقم تکان دهنده اي است.
گزارش "مهر" از پیامدهای اقتصادی و اجتماعی وقوع تصادفات رانندگی در کشور ؛ 140 هزار کشته و 12 میلیون مصدوم ؛ آمار تصادفات 7 سال گذشته در ایران/ 310 میلیارد تومان خسارات سالانه تصادفات رانندگی خبرگزاری مهر - گروه اجتماعی: موثق ترین آمار تصادفات رانندگی در کشور از کشته شدن 140 هزار و 933 شهروند طی 7 سال گذشته (از ابتدای 77 تا انتهای 83 ) حکایت دارد و این در حالی است که وقوع این حوادث بیش از 12 میلیون مصدوم و 500 هزار معلول مادام العمر بر جای گذارده است.
هرساله در سراسر دنیا بیش از 50 میلیون نفر در اثر حوادث ترافیک مجروح و 1/ 2 میلیون نفر کشته می شوند و با وجود این که ایران کم تر از یک صدم جمعیت جهان را به خود اختصاص داده ، بیش از یک چهلم از حوادث ترافیکی را به خود اختصاص  داده است. در ایران در گروههای سنی یک ماهه تا 50 ساله مهم ترین علت مرگ ، حوادث غیر عمدی است و در راس همه حوادث ، سوانح ترافیکی قرار دارد. 
بنابراین گزارش ، در حالی که میزان بروز مرگ ناشی از حوادث مربوط به حمل و نقل در جهان 8/20 درصد از کل مرگ و میرها را به خود اختصاص می دهد ، در ایران این میزان 38 درصد است.
وزارت بهداشت در سال گذشته به صورت رسمی اعلام کرد: در ایران از هر 100 هزار نفر در طول سال ، 275 نفر دچار سوانح رانندگی می شوند. به طوری که 237 نفر از آن ها بستری و 38 نفر می میرند.
بر اساس پیش بینی سازمان های بین المللی ، با ادامه این روند میزان خسارت جانی سوانح ترافیکی از سال 2000 تا سال 2020 در کشورهای متوسط 80 درصد افزایش یابد و بر اساس پیش بینی بانک جهانی ، در این مدت کشورهای جنوبی آسیا با افزایشی معادل 144 درصد ، بیش ترین رشد را در مرگ های ناشی از حوادث ترافیکی خواهند داشت. به اذعان کارشناسان این رقم در ایران نیز در صورت عدم مداخله کار آمد ، همین مقدار رشد خواهد یافت.
مطالعات گروه آمار سازمان پزشکی قانونی کشور نشان داد ، میانگین رشد سالانه میزان فوتی های تصادفات رانندگی در 7 سال گذشته 3/7 بوده است که به این ترتیب در سال 1400 میزان کشته شدگان حوادث ترافیکی به بیش از 58 هزار تن می رسد.
در ارزیابی بار اقتصادی - اجتماعی ناشی از حوادث همواره باید این بدنه عظیم مورد توجه قرار گیرد. مجموعه بررسی های سال های 1379، 1380و 1382 در ایران نشان داده که به ازای یک مورد مرگ ناشی از حوادث و 13 مورد بستری ، 100 مورد آسیب منجر به درمان خانگی ، استراحت در منزل و ناتوانی گذرا وجود دارد.
نکته حائز اهمیت دیگر در این بحث ، گروه های سنی قربانیان حوادث ترافیکی است .
بررسی آمار نشان می دهد تلفات این گونه حوادث بیش از هر گروهی مربوط به طبقه جوان جامعه است. به طوری که بیش از 50 درصد موارد مرگ ناشی از حوادث را افراد 44 - 15 سال تشکیل می دهند. بر این اساس بر آورد می شود تنها در سال 1381، 2 میلیون سال عمر به علت مرگ های زودرس و عمر سپری شده با ناتوانی ، در نتیجه حوادث در کشور از بین رفته است که 105 هزار سال آن ناشی از مرگ های زودرس و 950 هزار سال آن ناشی از عمر سپری شده با ناتوانی است.
عواقب اجتماعی تصادفات...
عواقبی که حوادث در زندگی انسانها می گذارد ، علاوه بر از دست دادن سلامتی یا زندگی ، هزینه های مراقبتهای درمانی ، توانبخشی ، از دست دادن درآمد و قدرت تولید نیز هست. که خود عواقب روحی - روانی را نیز به همراه دارد.
عواقب اقتصادی تصادفات...
بر اساس گزارش وزارت بهداشت ، هزینه حوادث ترافیکی در سال 1380 رقمی حدود 4 هزار میلیارد تومان برآورد شده است. همچنین شرکت های بیمه سالانه 310 میلیارد تومان خسارات ناشی از حوادث رانندگی را پرداخت می کنند که 55 میلیارد تومان خسارات مالی و 255 میلیارد تومان  بابت خسارات جانی است.
از سوی دیگر نگهداری روزانه هر زندانی در کشور بالغ بر 5 هزار تومان هزینه دارد و با توجه به برآورد قوه قضائیه ، حداقل 22 میلیارد و 500 میلیون تومان در سال صرف نگهداری زندانیان مربوط به حوادث رانندگی می شود.
حوادث ترافیکی قابل پیش بینی و پیشگیری هستند
دکتر اتین کراگ ، مدیر دپارتمان پیشگیری از آسیب و خشنونت سازمان بهداشت جهانی در راهبرد 5 ساله این سازمان برای پیشگیری از آسیبهای ناشی از حوادث رانندگی ، به کار گیری کمربند ایمنی ، صندلی مخصوص کودکان ، کلاه ایمنی موتور سواران ، آموزش رانندگان و ساماندهی ترافیک را از جمله روش های اثبات شده پیشگیری از این گونه آسیبها عنوان کرده است.
نکته حایز اهمیتی که سازمان جهانی بهداشت در راهبرد پنج ساله از آن به عنوان کاستی عمده در حیطه پیشگیری از آسیب های ناشی از حوادث رانندگی نام برده است ، نبود آگاهی کافی در خصوص این معضل ، به ویژه در میان سیاستگذاران است.
بنابراین گزارش ، مجمع جهانی بهداشت در سال 1974 م. با صدور بیانه ای در رابطه با پیشگیری از حوادث رانندگی ، کشورهای عضو را ملزم به ارتقاء استانداردهای ارائه گواهینامه رانندگی و بالا بردن ایمنی در ساخت وسائل نقلیه و جاده ها کرد. 
در حال حاضر حدود 14 میلیون وسیله نقلیه موتوری اعم از خودرو و موتورسیکلت در کشور تردد می کند و 3 هزار نقطه حادثه‌خیز نیز در ایران وجود دارد.
بحرانی بودن 3 هزار و 700 کیلومتر از راههای کشور و کاهش مهارت رانندگان به دلیل فقدان آموزش کارآمد ، فرسودگی ناوگان حمل و نقل بار و مسافر و افزایش سالانه 20 درصدی سفر‌ها، موجب شده در سال گذشته حدود 620 هزار تصادف درون شهری و برون شهری رخ دهد و 26 هزار کشته و حدود 400 هزار مجروح بر جای ماند.
بر این اساس و به اذعان کارشناسان ، کنترل بروز حوادث ترافیکی اولین ضرورت بهداشتی درمانی و شرط ارتقاء امید به زندگی در کشور است.

منوی اصلی

صفحه اصلی
مطبوعات و رسانه
مقالات و عناوین
برگ هایی از تاریخ تهران
تاریخ سکه
خرید کتاب
دانلود کتاب
کتاب‌های منتشر شده
ارتباط با مولف

جستجو
حاضرین در سایت
34 میهمان حاضرند
آمار بازدید ها
امروز305
دیروز1008
تا کنون2507843

تهران نامه

© Copyright 2008 DARIOUSH SHAHBAZI . All rights reserved.